Skuteczne leczenie chorób stawów

Skuteczne leczenie chorób stawów

Skuteczne leczenie chorób stawów.

Ważne informacje! Przeczytaj, jeśli masz problem z chorobą zwyrodnienia stawów lub reumatoidalnym zapaleniem stawów. Udostępnij znajomym jeśli uważasz, że treść jest dla Ciebie wartościowa.

 

Podstawą leczenia powinna być kuracja odtwarzająca chrząstkę stawową. Przy RZS oprócz tego unikamy czynników nasilających autoimmunologie (dieta bez nabiału, pszenicy, protokół autoimmunologiczny itp.). Kuracja ta oczywiście opiera się o dostarczenie do organizmu składników z których składają się stawy. Więc suplementacja to nieodzowny element leczenia! Odtworzenie chrząstki jest możliwe, ale trzeba stosować pełny protokół. A nie tylko na przykład witaminę D.

 

W akademickich metodach nie ma w ogóle mowy o tym. Zaleca się sterydy zmniejszające ból lub zastrzyki z HA (kwasu hialuronowego).

Więc dzielę się informacjami, które działają i są skuteczne.

 

1. Nie stosujemy cukru w diecie. Glukoza hamuje syntezę kolagenu. Kolagen to białko budujące ponad 70 % struktur w naszym organizmie – stawy, chrząstki, ścięgna, skórę, mięśnie itp. Celem jest jak najlepsze wspomaganie syntezy kolagenu w organizmie.

2. Nawadniamy się. Ale to nie chodzi po prostu o picie wody. Trzeba pić w odpowiednich porach – pomiędzy posiłkami, na czczo i przed snem. Pijemy wodę z minerałami i elektrolitami tzn. najlepiej z dodatkiem soli różowej np. Kłodawskiej. Sól zatrzyma wodę w organizmie. Pijemy nie więcej niż szklanka na raz, żeby nie chodzić do toalety co chwilę. Warto też pić wodę ciepłą, która lepiej się wchłania. Dodajemy dosłownie szczyptę soli na szklankę.

3. Witamina D i K2 – dawki zależne od stężenia we krwi. Warto utrzymywać poziom 80-100 ng/ml. Czasami stosuje się dawki 10 000 IU wit d dziennie, a czasami dużo dużo większe. K2 dawkuje się od 100 do 500 mikrogramow na dobę.

4. Suplementujemy kolagen. Dawki zależne od preparatu, bo są zarówno różne stężenia jak i formy kolagenu.

5. Kwasy omega 3 EPA i DHA, które działają przeciwzapalnie i zmniejszają ból. Dawka minimum 1 g dziennie.

6. Dieta obfitująca w kolagen zwierzęcy – wywary, galarety czy salcesony.

7. Zastrzyki z HA lub suplementacja tym składnikiem jest dobrym pomysłem jako wspomożenie kuracji. Ale nie może być podstawą.

I to wszystko łącznie, stosowane skrupulatnie naprawdę pomoże 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.