Jak pić odpowiednią ilość wody?

Moje ulubione sposoby na dobre nawadnianie organizmu.

➡️ Picie wody w dobrych ilościach było moim problemem. Lubię smak wody i wolę ją od innych napojów np. kawy, herbat czy naparów ziołowych. Ale nie piłam jej dużo.

Zaczęłam nad tym pracować.

💜 Pierwszym moim krokiem było branie butelki z wodą wszędzie, gdzie wychodzę.

➡️ To pomogło mi pić w każdej chwili i z dnia na dzień ilości wypijanej wody były coraz większe.

➡️ Teraz noszę ze sobą litrową szklaną butelkę i wypijam ją w trakcie konsultacji z wami w gabinecie.

❤️ Zaczęłam zaczynać dzień od szklanki wody.

➡️ Piję ciepłą wodę z cytryną.

➡️ Chciałam tutaj dodać, że dla mnie kawa może nie istnieć. Nie mam potrzeby jej picia. Może ze względu na to, że w domu rodzinnym nie było takiego rytuału picia i parzenia kawy, co u innych. Nie mieliśmy ekspresu, a kawę głównie pili goście.

➡️ Przez to nie muszę wypijać napoju, który mnie pobudza z rana. Mam od samego rana energię, ale już późnym wieczorem nie. Szereg moich pacjentów właśnie ma problem z tym, żeby się rano dobudzić, dlatego zaczynają dzień od kawy. To nie jest zdrowy nawyk, obciąża śluzówkę żołądka.

➡️ Przestawienie się na szklankę ciepłej wody z cytryną po kilku dniach również działa pobudzająco. Naprawdę! Świadczą o tym opinie moich pacjentów uzależnionych od porannej kawy, którzy postanowili zmienić swój niezdrowy nawyk. Potrzeba około tygodnia żeby poczuć działanie.

➡️ Często też kawa poranna to jest bardziej przyzwyczajenie niż naprawdę budzenie organizmu.

➡️ Ciepła szklanka wody świetnie działa rano. I ogólnie ciepłe napoje są korzystniejsze dla żołądka niz zimne. Oczywiście można wypić więcej niż jedną szklanke 🙂 dzięki temu nawykowi łatwiej jest wypijać odpowiednią ilość wody w ciągu całego dnia.

💙 Piję między posiłkami

➡️ I zalecam to każdemu 🙂 bo popijanie posiłków nie jest dobre. Zaburza procesy trawienne. I też po obfitym obiedzie dużo nie wypijesz, bo nie zmieścisz.

➡️ Picie między posiłkami w odstępach minimum 1 h pozwoli Ci spokojnie szklanka po szklance wypić zalecaną ilość wody.

🧡 Piję wodę w formie jaką lubię.

➡️ Jeśli wolisz czystą wodę, pijesz samą. Jeśli z sokiem z cytryny to pij z sokiem. Jeśli gazowaną to pij gazowaną. Pij w tej formie, która Ci odpowiada, ponieważ wtedy wypijesz tyle ile trzeba. Po co codziennie się zmuszać do czegoś co Ci nie smakuje?

➡️ O wodzie, jej parametrach, jakości i najlepszej formie do spożycia będę mówić na pewno na livie. Teraz skupiamy się na tym, aby w ogóle wypijać wodę w odpowiednich ilościach. A odpowiednie ilości to 30 ml na kg masy ciała. Osoba ważąca 65 kg powinna pić 1950 ml, co daje prawie 8 szklanek. Jeśli w dniu występuje koktajl lub zupa to zmniejszamy ilość wody pitej.

⬇️⬇️⬇️⬇️
Daj znać w komentarzu, który punkt najbardziej Ci pomógł 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.