Najczęstsze obawy pacjentów u dietetyka

➡️ Największe obawy moich klientów pojawiające się jeszcze przed rozpoczęciem kuracji.

➡️ Warto przeczytać, bo większość jest spowodowana brakiem świadomości lub dezinformacją, która występuje w internecie czy innych źródłach informacji na temat odchudzania i diet.

💚 Będę chodzić głodny na diecie

Nieprawda. Tak komponuję makroskładniki tzn. białka, tłuszcze i węglowodany, aby sytość była od posiłku do posiłku. Dzięki temu nie czujesz, że jesz mniej i że jesteś na diecie.

💙 Będę musiał jeść 5 posiłków dziennie

Nieprawda. Ilość posiłków dopasowuję do twojego trybu życia. Są osoby, które odchudzają się przy 3 posiłkach dziennie. Na keto diecie nawet jedzone są 2 posiłki.

❤️ Będę siedział w kuchni wiele godzin, aby przygotować posiłki.

Jeśli wcześniej w ogóle nie gotowałeś, to faktycznie trochę czasu trzeba będzie zarezerwować. Ale staram się zarówno dopasować poziom trudności przygotowania danego posiłku do umiejętności pacjenta i również do trybu pracy. Zawsze da się znaleźć taki kompromis, żeby dietę dopasować do godzin pracy. I nie są to dania bardzo skomplikowane. Sama kieruję się zasadą w kuchni, że im prościej tym lepiej.

🧡 Będę zmuszał się do jedzenia, bo dostanę posiłki, których nie lubię

No na pewno nie. Po to współpracujemy, aby właśnie indywidualnie dietę dopasować, również pod kątem tego co się lubi, a czego nie. Owszem otwarcie na nowe smaki jest tutaj ważne, ale to nie oznacza, że jak nie chcesz danego produktu to będziesz zmuszany do niego 🙂 jesz to, co lubisz z produktów dozwolonych.

💛 Będę musiał ćwiczyć coś, czego nie lubię.

Treningi są ważnym elementem kuracji, przyspieszają efekty. Ale ćwiczysz coś, co sprawia Ci przyjemność. Coś co możesz wdrożyć w swój grafik. Jeśli mogą być to tylko spacery, to wprowadzamy spacery. Jeśli lubisz ostre treningi, to je wykonujesz. 🙂 jasne

Leave a Reply

Your email address will not be published.