Odchudzanie

Odchudzanie

Odchudzanie

Redukcja masy ciała obecnie jest najczęstrszą potrzebą zmiany sylwetki. Prawie 60 % Polaków cierpi na problemy z otyłością i nadwagą. Dlatego taką popularnością cieszą się diety odchudzające.

Czy można szybko i łatwo schudnąć?

Można – jeśli nic nam nie dolega i zastosowanie odpowiedniej diety wraz z aktywnością fizyczną powinno przynieść efekty.  Oczywiście “szybko” jest pojęciem względnym – 5 kg na miesiąc jest dobrą szybkością 🙂

Niestety coraz więcej osób mimo diety i sportu nie osiaga zamierzonego celu. Powodem są towarzyszące choroby przewlekłe, które po pierwsze powinny być odpowiednio zdiagnozowane, a po drugie – dieta musi być do nich dostosowana indywidualnie.

Kolejnym aspektem jest dopasowanie diety do trybu życia danej osoby oraz jej preferencji smakowych – to ułatwia stosowanie się do zaleceń i szybsze efekty.

Zapamiętaj! jedna dieta nie będzie skuteczna u wszystkich. Jednej osobie pomoże, innej nie. Dlatego branie diety od koleżanek, które były u dietetyka nie ma po prostu sensu.

Jak powinna wyglądać dieta odchudzająca?

Przede wszystkim ma mieć deficyt energetyczny – czyli obniżoną kaloryczność w stosunku do zapotrzebowania dobowego. Nie jestem zwolennikiem liczenia kilokalorii, ale przy rozpoczęciu zmiany sylwetki jest to potrzebne. Skład diety może być różny: Paleo, wegańska, niskowęglowodanowa, ketogenna – każda z nich może się sprawdzić.

Uważa się, że dieta ketogenna świetnie sprawdza się przy odchudzaniu – człowiek nie czuje głodu, je rzadziej, przestaje być uzależniony od jedzenia i węglowodanów, spada ochota na słodkie. Same zalety 🙂 Choć nie jest to łatwa dieta do stosowania, przynosi szybsze i trwałe efekty.

Ważnym czynnikiem kuracji odchudzającej jest detoks – czyli faza oczyszczania organimu. Jeśli stosowałeś/aś dietę i nie przyniosła ona zaplanowanych efektów, to detoks “odblokuje” metabolizm i organizm zareaguje na dietę.

Najczęstszym wyborem detoksu u moich pacjntów jest program CLEAN9 – naturalny, łatwy do zastosowania. Oparty o czysty aloes. Szczegóły programu znajdziesz tu LINK.

Drugą metodą detoksu jest post dr Dąbrowskiej – czyli dieta warzywno-owocowa. W zależności od stanu zdrowia pacjenta zaleca się 14-42 dniowy post. Czas dobierany jest indywidualnie. Po poście ważne jest dalsze dbanie o dietę, aby nie wystąpił efekt jojo. Jest to trudniejsza metoda oczyszczania organizmu, ale również skuteczna. Tutaj szczegóły: FILM

Przy współpracy ze mną masz do wyboru kilka pakietów – dzięki temu otrzymujesz wsparcie na cały okres kuracji odchudzającej.

Potrzebujesz dopasować jadłospis do swoich potrzeb?

Na co dzień czujesz przemęczenie? Znudziły Ci się wszelkie posiłki? Nie lubisz gotować i nie mas na to czasu? Jeśli tak, to zapraszam do uczestnictwa w kursie: Twój zdrowy jadłospis.

 

Otrzymasz DUŻĄ dawkę wiedzy jak dopasować do siebie menu, aby lepiej się czuć, oszczędzić czas na gotowaniu oraz oczywiście jak wszystko ze sobą łączyć, aby było zdrowo i kolorowo.

Leave a Reply

Your email address will not be published.