Programowanie ciążowe

Programowanie ciążowe

Programowanie ciąży

Programowanie ciąży to nic innego jak odpowiednie przygotowanie organizmu do narodzin dziecka. Wsparcie powinno obejmować okres  przygotowania do poczęcia, ciążę oraz okres karmienia.

Ważna jest diagnostyka. Od niej się wychodzi. Zarówno gdy dana kobieta ma problem z zajściem w ciążę jak i gdy jest zdrowa. Dzięki badaniom można zlokalizować, w których obszarach trzeba wspomóc organizm, aby był gotowy na nowe życie.

Co najczęściej się bada?

Hormony zarówno płciowe (estrogen, estradiol, progesteron, testosteron itp.) jak i tarczycowe  (ft3 i ft4) oraz produkowane przez nadnercza (kortyzol). Sprawdza się tolerancję węglowodanów: glukoza i insulina na czczo. Ważny jest poziom witaminy D3 we krwi, witaminy B12, kwasu foliowego oraz homocysteiny. Nieodzowne jest badanie genetyczne w kierunku mutacji MTHFR. LINK

Po co Ci programowanie ciążowe?

Aby zapewnić dziecku prawidłowy rozwój i zminimializować ryzyko wad lub zaburzeń. A matce szybki i bezproblemowy powrót do sylwetki sprzed ciąży.

W ramach opieki dietetycznej okołociążowej, kobieta otrzymuje ode mnie dietę, zalecenia suplementacyjne i wsparcie przez cały okres.

Potrzebujesz dopasować jadłospis do swoich potrzeb?

Na co dzień czujesz przemęczenie? Znudziły Ci się wszelkie posiłki? Nie lubisz gotować i nie mas na to czasu? Jeśli tak, to zapraszam do uczestnictwa w kursie: Twój zdrowy jadłospis.

 

Otrzymasz DUŻĄ dawkę wiedzy jak dopasować do siebie menu, aby lepiej się czuć, oszczędzić czas na gotowaniu oraz oczywiście jak wszystko ze sobą łączyć, aby było zdrowo i kolorowo.

Leave a Reply

Your email address will not be published.