Trzy proste rozwiązania na skuteczne odchudzanie

Trzy proste rozwiązania na skuteczne odchudzanie

Skuteczne odchudzanie – chyba prawie każdy chciałby tego doświadczyć. Postanowiłam podzielić się moim doświadczeniem przy pracy ze swoimi pacjentami, które czynniki najczęściej tę “skuteczność” hamują i co zrobić, aby proces odchudzania był bardziej efektywny.

Obfite obiadokolacje

Niestety większość osób nie ma czasu jadać w pracy sycącego posiłku i jada go po powrocie do domu w godzinach poźno-wieczornych. I najczęściej kładąc się spać od razu po jedzeniu. Nie jest to zdrowy i dobry nawyk, a przy odchudzaniu zupełnie niewskazany. Co z tym można zrobić? Po pierwsze zaplanować posiłki tak, aby w ciągu dnia zjeść minimum dwa dania. Śniadanie przed pracą – jeśli w trakcie nie ma możliwości i np. koktajl w pracy – posiłek w formie płynnej. Dzięki temu organizm przez cały dzień nie będzie “głodował” i obiadokolacja będzie po prostu obiadem o normalnej wielkości porcji. Dodatkowo nie będą pojawiały się wieczorne “ataki głodu” i odchudzanie znów będzie skuteczne. A co ważne, trzeba pamiętać o odstępie czasowym między posiłkiem, a pójściem spać – minimum 3 h.

Dieta oparta o węglowodany

To kolejny zły nawyk. Wiem, że piramida żywieniowa wskazuje, aby jadać produkty zbożowe kilka razy dziennie. Niestety standardowa dieta z obfitą ilością zbóż i innych “zdrowych” węglowodanów nie przynosi oczekiwanych efektów podczas procesu odchudzania. Na takiej diecie je się często, co chwilę czuje się głód i skoki glikemii są naprawdę częste. Nie sprzyja to zupełnie diecie redukcyjnej. Zwiększenie podaży tłuszczów: awokado, oleje, orzechy, nabiał tłusty, masło, ryby morskie itp. oraz wyeliminowanie lub ograniczenie produktów węglowodanowych: pieczywo, makarony, kasze, ziemniaki, płatki, bułki itp. pozwoli na skuteczne odchudzanie i szybsze osiągnięcie zamierzonego celu. Pamiętaj by do dań z węglowodanami dodawać właśnie tłuszcze, aby spowolnić wchłanianie węglowodanów. Warto spożywać na śniadania jajka z warzywami np. w postaci sałatek lub same warzywa z dodatkiem orzechów i oliwy z oliwek. Na obiady zaleca się mięso (jeśli nie jesteś na diecie roślinnej) + świeże warzywa, a na kolacje pasty jajeczno-warzywne, twarożki z warzywami itp.

Monotonia na talerzu

Dieta mało urozmaicona prowadzi do niedoborów, a to hamuje skuteczne odchudzanie. Dodatkowo najczęstszym problemem jest kupowanie gotowych półproduktów np. sosów i przyrządzanie “na szybko” byle czego, aby tylko zaspokoić głód. Więc u osób taka dieta zawiera najczęściej spaghetti zrobione z gotowego sosu wymieszanego z makaronem bez żadnych surówek, gotowe dania ze słoików – np. fasolka po bretońsku. Aby oszczędzić czas, na śniadanie zawsze są kanapki z serem, a na kolacje dla odmiany kanapki z szynką. Brakuje świeżych warzyw, owoców, zup, strączków oraz wielu innych wartościowych produktów. Co można zrobić? Zacznij od wprowadzania zmian krok po kroku – zamiast kupować gotowy sos, zrób go. Zamiast kanapek spróbuj zaplanować sałatkę. Do pracy weź na II śniadanie koktajl na bazie szpinaku i owoców. Na kolację staraj się jadać inne rzeczy niż na śniadania – dobrym pomysłem są zupy. Tylko 30 min gotowania  i masz danie na 2-3 dni. Odżywcza dieta pomaga organizmowi pozbywać się szkodliwych produktów przemiany materii i tracić nadmiar tkanki tłuszczowej. A przecież na tym nam zależy podczas skutecznego odchudzania.

Potrzebujesz dopasować jadłospis do swoich potrzeb?

Na co dzień czujesz przemęczenie? Znudziły Ci się wszelkie posiłki? Nie lubisz gotować i nie mas na to czasu? Jeśli tak, to zapraszam do uczestnictwa w kursie: Twój zdrowy jadłospis.

 

Otrzymasz DUŻĄ dawkę wiedzy jak dopasować do siebie menu, aby lepiej się czuć, oszczędzić czas na gotowaniu oraz oczywiście jak wszystko ze sobą łączyć, aby było zdrowo i kolorowo.

Leave a Reply

Your email address will not be published.