Współpraca

z nami
Home / Współpraca

Konsultacja z dietetykiem

Oferujemy profesjonalne poradnictwo żywieniowe w zakresie terapii niedoboru i nadmiary masy ciała, dietoterapii, żywienia w zdrowiu i chorobie oraz odżywiania w czasie ciąży i laktacji. Przygotowujemy również diety wegetariańskie, wegańskie i bezglutenowe. Wszystko z podejściem indywidualnym do klienta.

U nas dowiesz się między innymi:

 • jak prawidłowo się odżywiać?
 • jakie produkty żywnościowe wybierać, aby ich jakość była jak najwyższa?
 • co podawać swojemu dziecku, aby prawidłowo się rozwijało oraz jak je ustrzec przed nadwagą i otyłością
 • czy orzechy podczas ciąży są wskazane? Co jeść podczas karmienia piersią?
 • czy suplementy dla sportowców są wskazane w umiarkowanej aktywności fizycznej?
 • czy diety wegetariańska oraz wegańska są zdrowe?

Pomagamy w chorobach:

 • nietolerancjach i alergiach pokarmowych
 • celiakii
 • cukrzycy i insulinooporności
 • autoimmunologicznych: Hashimoto, stwardnienie rozsiane, reumatoidalne zapalenie stawów, AZS, łuszczyca itp.
 • dnie moczanowej
 • chorobach nowotworowych
 • jelitowych

Pierwsza wizyta trwa około 30-45 min i polega na przeprowadzeniu wywiadu żywieniowego oraz analizie składu ciała za pomocą specjalistycznego sprzętu TANITA BC-418 MA. Wyniki pomiaru zostają omówione podczas spotkania. Dodatkowo otrzymuje zalecenia żywieniowe ustne zależne od jego sytuacji zdrowotnej. W ciągu kilku dni umawiamy się na odbiór indywidualnej diety. W przypadku konsultacji online do 10 dni roboczych wysyłane są zalecenia i dieta na podany wcześniej adres e-mail pacjenta.

Kolejne spotkania kontrolne trwają około 15 minut. Mają one na celu sprawdzenie efektów stosowanej diety oraz wprowadzeniu ewentualnych korekt w zaleceniach, jeśli takie będa konieczne. Również przeprowadzany jest pomiar kontrolny składu ciała. Spotkania odbywają się CO 2- TYDZIEŃ – dzięki temu kuracja ma lepsze efekty!

Proszę pamiętać, że poradnictwo żywieniowe nie przynosi pożądanych skutków po jednym spotkaniu ze specjalistą. Każdy przypadek wymaga dokładnej analizy sposobu życia, odżywiania, towarzyszących chorób i innych czynników, które wpływają na daną sytuację klienta. Osoba, która chce zmienić swoją sytuację, potrzebuje wsparcia doraźnego i systematycznych spotkań, aby wykluczyć ewentualne wątpliwości i zmotywować do dalszej walki. Tylko taki schemat współdziałania oraz zaangażowania dietetyka i pacjenta pozwoli na osiągnięcie zamierzonego celu.

Pierwsza konsultacja u dietetyka

 1. Pierwszy krok:

Należy skontaktować się z nami w celu ustalenia terminu wizyty. Następnie wysyłane są do Ciebie formularze, które należy wypełnić i odesłać do nas (najlepiej do 3 dni przed wyznaczonym terminem) lub dietetyk przeprowadza wywiad na konsultacji.

Dietetyk zada Ci również pytania odnośnie preferencji żywieniowych np.:

 • co lubisz i czego nie lubisz jeść i pić, w jakich okolicznościach i o jakich porach
 • jak wygląda twój tryb życia (standardowy dzień, stanowisko i warunki pracy, aktywność fizyczna , hobby itp.)
 • występujące i przebyte choroby (np. alergie pokarmowe, cukrzyca, nadciśnienie itp.)
 • zażywane lekarstwa

Wszystkie te pytania tworzą tzw. wywiad żywieniowy.

Jak się umówić na wizytę?

Telefonicznie: +48 790-640-530

e-mailowo: biuro@e-joanna.pl

Można również wybrać dostępny PAKIET DIETETYCZNY, który daje od razu 20 % zniżkę.

 1. Drugi krok:

Jest to analiza składu ciała przeprowadzana za pomocą specjalistycznego sprzętu TANITA BC-418MA. Dzięki analizie możesz się dowiedzieć w jakim procencie występuje u Ciebie tkanka tłuszczowa, mięśniowa, zawartość wody oraz tłuszcz trzewny.

 

Ważna informacja! 

Aby pomiar był dokładny, ostatni posiłek powinien być spożyty minimum 3 godziny przed analizą. Pomiar wykonywany jest boso, nie jest zalecany kobietom w ciąży lub podczas menstruacji, osobom z rozrusznikiem serca i pacjentom po intensywnym wysiłku w dniu poprzedzającym badanie.

Twoje wyniki zostaną dokładnie omówione na spotkaniu. Otrzymasz je e-mailowo w pliku pdf w formie jak na obrazku powyżej.

 

 1. Trzeci krok

Na podstawie zebranych informacji, specjalista układa zindywidualizowany i zbilansowany jadłospis. Klient otrzymuje go w formacie pliku PDF, wysłanego poprzez e-mail. Czas realizacji: 10 dni roboczych od odbytej konsultacji.

W przypadku wizyty w gabinecie w ciągu kilku dni pacjent otrzymuje zalecenia i dietę – umawiamy się na odbiór materiałów.

Ważna informacja!

Konsultacje mogą odbywać się w siedzibie firmy: Mireckiego 10/4, Kraków. Zapraszamy!

Poradnia dietetyczna ONLINE

Oferujemy poradnictwo żywieniowe poprzez Internet. Klient wybiera jeden z pakietów w naszym SKLEPIE.

Nasz specjalista kontaktuje się z klientem i ustala termin konsultacji on-line.

Możliwości:

 • konsultacje mogą odbywać się poprzez popularny komunikator Skype. Konsultacja trwa  45 – 60 min i polega na poradnictwie żywieniowym z naszym specjalistą. Temat konsultacji zależy od preferencji klienta. Umawiany jest konkretny termin konsultacji. Istnieje możliwość odbycia jej również telefonicznie, jeśli klient sobie tego zażyczy.

 • zamówienie przez klienta zindywidualizowanego i odpowiednio zbilansowanego planu żywieniowego bez wychodzenia z domu. Klient wypełnia Formularz on-line wysłany do niego po uprzednim kontakcie i odsyła go na skrzynkę e-mail: biuro@e-joanna.pl. Na podstawie zebranych informacji, nasz specjalista układa odpowiedni plan żywieniowy.

Czy konsultacja online jest gorsza od tej „zwykłej”?

Oba sposoby mają wady i zalety. Obserwujemy jednak, że coraz więcej osób korzysta z tego typu usług głównie online. Mamy klientów praktycznie z całego świata. Spotkanie „face to face” na pewno będzie niezbędne u osób z zaburzeniami psychologicznymi np. kompulsywnym jedzeniem itp. Natomiast dzięki technologii klienci przesyłają nam skany wyników badań i wszystko tak naprawdę może odbywać się online bez problemu. Z resztą klienci „online” mają szybszy dostęp do naszego specjalisty.

Najczęściej zadawane pytania

1. Czy można u Państwa zamówić dietę bez wychodzenia z domu?

Oczywiście. Wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy (przesyłamy go na adres e-mail), prześlesz go do nas, opłacisz koszt jadłospisu i otrzymasz na swoją skrzynkę e-mailową indywidualny plan żywieniowy dostosowany do twoich preferencji. Możesz również skorzystać z gotowych PAKIETÓW w naszym sklepie, które są 20 % tańsze.

2. Czy dobieracie Państwo suplementację do diety? (szczególnie u osób aktywnych)

Tak. Osobiście mamy zaufanie do produktów Forever Living – amerykański producent i dobieramy odpowiednie preparaty wysokiej jakości. Ale nie tylko tej firmy. 

3. Czy konsultują Państwo dzieci?

Tak. Pomagamy dzieciom, szczególnie w przypadkach: cukrzycy t.I, alergiach, otyłości i nietolerancjach pokarmowych.

4. Czy zalecacie Państwo diagnostykę przed lub w czasie kuracji dietetycznej?

Tak, proponujemy klientowi odpowiednią diagnostykę w zależności od sytuacji chorobowej. 

5. Czy pomagacie Państwo w przypadku SIBO lub jelita drażliwego?

Zdecdowanie tak. Niestety są to najczęstsze schorzenia z którymi mamy do czynienia w naszej poradni.

6. Czy w swojej praktyce układacie Państwo diety wegetariańskie, wegańskie, SCD, FODMAP, dietę dr Dąbrowskiej?

Tak, wszystkie z wymienionych.

7. Jakie badania powinno się zrobić przed konsultacją?

Zależy od stanu zdrowia – jeżeli masz w rodzinie kogoś z chorą tarczycą, warto wtedy zrobić profil tarczycowy: TSH, FT3, FT4, anty-TPO, anty-TG. Dodatkowo zalecamy zrobić krzywą cukrową (obciążenie glukozy 75 g po 1-h i 2-h), podstawowe badanie krwi i moczu, poziom witaminy D 25(OH). Jeśli masz problemy z płodnością – warto zrobić badania hormonalne (testosteron, estradiol, estrogen, kortyzol). Jeśli masz problemy z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi – polecamy skonsultować się najpierw z alergologiem i dopiero po tym umówić się do nas. Na nietolerancje polecamy testy IMUPRO i prowadzimy indywidualnie każdego pacjenta dietą eliminacyjno-rotacyjną. Szczegóły można znaleźć w tym wpisie.